Przejdź do treści

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów – co powinieneś wiedzieć?

dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów

Wymiana oleju w skrzyni biegów jest jednym z najważniejszych zadań utrzymania samochodu. Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów może jednak być trudna i czasochłonna. W tym artykule omówimy podstawy dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów, a także korzyści, które można z niej czerpać.


Czym jest dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów?

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów to proces wymiany oleju w skrzyni biegów, który zazwyczaj odbywa się, gdy skrzynia biegów jest w użyciu. Potrzeba specjalnego sprzętu i profesjonalnego warsztatu samochodowego, aby to zrobić. Jest to ważne w przypadku samochodów pokonujących długie dystanse lub wykonujących trudne zadania.

dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Korzyści z dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów może chronić wewnętrzne części skrzyni biegów przed uszkodzeniem i zużyciem, co skutkuje dłuższą żywotnością i zmniejszeniem kosztów naprawy skrzyni biegów. Może również zwiększyć wydajność i wytrzymałość skrzyni biegów. Olej w skrzyni biegów chroni wewnętrzne części skrzyni biegów przed zużyciem i uszkodzeniem, co skutkuje dłuższą żywotnością i zmniejszeniem kosztów naprawy skrzyni biegów.

Wymiana oleju w skrzyni biegów  sportowego samochodu

Kiedy należy wykonać dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów?

Zaleca się wymianę oleju w skrzyni biegów co 30 000 km lub co dwa lata (automatyczna skrzynia biegów) lub co 60 000 km lub co cztery lata (manualna skrzynia biegów). Dynamiczna wymiana oleju powinna być wykonywana regularnie, aby zapobiec uszkodzeniu skrzyni biegów.

olej w autoomatycznej skrzyni biegów

Koszt dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów

Koszt dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów zależy od samochodu i zakresu prac wykonywanych przez warsztat samochodowy i może wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Przykładowy cennik dynamicznej wymiany oleju:

CzęściCena
Olej450 zł
Filtr450 zł
Wymiana400 zł
Łącznie1300 zł

Najlepszy olej do dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów

Przy dynamicznej wymianie oleju w skrzyni biegów należy użyć odpowiedniego oleju. Olej do skrzyni musi być odpowiednio wytrzymały na wysokie temperatury i ciśnienia, a także musi mieć odpowiednią lepkość, aby skrzynia biegów działała prawidłowo. Najlepszym olejem do dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów jest olej syntetyczny, który jest zarówno wytrzymały na wysokie temperatury i ciśnienia, jak i posiada odpowiednią lepkość.

Profesjonalne usługi w zakresie dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów

Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów jest wykonana prawidłowo, jest skorzystanie z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego.

Profesjonalny warsztat samochodowy może dokładnie ocenić stan skrzyni biegów i dobrać odpowiedni olej do dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów. Dodatkowo profesjonalny warsztat samochodowy może również wykonać dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.

proces wykonywania dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów

Podsumowanie

Zaleca się wymianę oleju w skrzyni biegów co 30 000 kilometrów lub co dwa lata. Koszt wymiany może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, więc najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego.

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów może zwiększyć wytrzymałość skrzyni biegów, zwiększyć wydajność skrzyni biegów i zwiększyć żywotność skrzyni biegów.

Aby dowiedzieć się więcej o dynamicznej wymianie oleju w skrzyni biegów, skontaktuj się z profesjonalnym warsztatem samochodowym w swojej okolicy. To ważny element utrzymania Twojej skrzyni biegów, szczególnie jeśli jest to automatyczna skrzynia biegów.


Sprawdź również