Przejdź do treści
Xserwis.pl / Usługi / Diagnostyka samochodowa

Diagnostyka samochodowa

Świadczymy usługę samochodowej diagnostyki komputerowej. Jest to czynność polegająca na podłączeniu specjalnego komputera diagnostycznego (zwanego również testerem diagnostycznym) do komputera pokładowego samochodu. Usługa ta pozwala dowiedzieć się, w jakiej kondycji aktualnie znajduje się samochód. Czy parametry odbiegają od pożądanych, czy i gdzie dokładnie występują usterki oraz jakie są ich przyczyny, by następnie sprawnie je usunąć.

Co pozwala sprawdzić diagnostyka komputerowa w samochodzie?

Podłączenie samochodu do komputera diagnostycznego pozwala: rozpoznać kody usterek różnych elementów. Są to między innymi: system bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG, EPC, immobilizer, układ paliwowy, sterownik silnika. Pozwala on również kontrolować parametry samochodu w trakcie jazdy (silnik, ciśnienie doładowania, temperatura, przepływomierz, czasy wtrysków, wskaźniki). Na rynku obecne są także urządzenia diagnostyczne, umożliwiające zarządzanie na przykład automatycznymi skrzyniami biegów oraz systemami klimatyzacji.

Coraz więcej elektroniki w samochodach – diagnostyka to mus

Samochodów nieskomputeryzowanych jest już coraz mniej, w ich miejsce pojawiają się nowsze i nowocześniejsze, a więc jeszcze bardziej skomputeryzowane. Oznacza to, że nie ma już odwrotu od komputerowej diagnostyki. Jak każda metoda, ma ona nie tylko zwolenników, ale i przeciwników. Właściciele warsztatów samochodowych, którym zależy na jakości wykonywanych usług i dobrej opinii klientów dbają o to, by sprzęt do komputerowej diagnostyki samochodowej znajdował się na ich wyposażeniu.

Jak wiadomo, zdecydowana większość prac przy samochodzie wymaga najpierw właściwego rozpoznania problemu. Bez względu na to, czy są to standardowe naprawy mechaniczne, praca silnika, układu paliwowego czy hamulcowego. Diagnostyka komputerowa okazuje się być w takich przypadkach niezastąpiona.