Przejdź do treści
Xserwis.pl / Pomoc drogowa

Pomoc drogowa

Świadczymy usługę holowania pojazdu w Bydgoszczy. Twój samochód nie chce odpalić? Przebiłeś opony i nie masz koła dojazdowego? A może miałeś stłuczkę? Firma XSerwis oferuje swoją pomoc. Dojeżdżamy w wyznaczone miejsce najszybciej jak tylko się da. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje, swojego auta i innych uczestników ruchu drogowego. Do wykonania swoich usług wykorzystujemy tylko profesjonalne i sprawdzone lawety.

Na co zwrócić uwagę podczas przewozu samochodu na lawecie?

Podczas transportu pojazdu na lawecie trzeba stosować się do ograniczeń prędkości, z względu na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Na drogach jednojezdniowych laweta z pojazdem może poruszać się maksymalnie z prędkością 70 km/h, zaś w przypadku dróg dwujezdniowych, autostradach czy drogach szybkiego ruchu nie można przekraczać 80 km/h.

Takie ograniczenia sprawiają, że nie tylko inni uczestnicy ruchu są bezpieczniejsi, ale i nasz ma dużo większe szanse, że dodatkowo się coś w nim uszkodzi. W szczególności dużą ostrożność trzeba zachować w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów. Konstrukcja ta jest bardzo wrażliwa i trzeba się z nią obchodzić niezwykle delikatnie. Kiedy pojazd jest już wciągany na lawetę powinniśmy zwrócić uwagę na to czy kąt wjazdu samochodu na podjazd jest odpowiedni i karoseria samochodu nie zostanie dodatkowo uszkodzona.

W przypadku kiedy samochód jest uszkodzony powinniśmy zadbać o to czy wystające elementy nigdzie się nie zachaczą. Po wjeździe na platformę, pojazd powinien być przypięty dodatkowo pasami zabezpieczającym, aby usztywnić całą konstrukcję pojazdu podczas transportu. Konkretne wytyczne obowiązują również kierowcę. Jeśli transportuje na lawecie samochód osobowy, a DMC nie przekracza 3,5 tony to wystarczą mu prawo jazdy kategorii B.