wymiana oleju i filtrów w samochodzie bydgoszcz

Wymiana oleju i filtrów – Bydgoszcz

Wymiana oleju silnikowego oraz filtrów jest wykonywana przez naszych mechaników w autach osobowych wszystkich marek z możliwością zakupu części. Na wymianę oleju i filtrów można się umówić przyjeżdżając z własnymi częściami lub poprosić o wycenę oleju silnikowego i filtrów naszych pracowników.

Wówczas wyceniamy olej i filtry od różnych producentów i dajemy klientowi możliwość wyboru montowanych przez nas części. Przed przystąpieniem do wymiany części przedstawiamy kompletny kosztorys zawierający cenę oleju, filtrów jak i cenę samej usługi. Po akceptacji przez klienta przystępujemy do wymiany.

Przyjeżdżając do nas to gwarancja jaką jest szybka wymiana oleju oraz filtrów. Nie musisz się martwić, że samochód zostanie w warsztacie na tydzień przy tak prostej usłudze.

Główne zadania oleju silnikowego

Z głównych zadań jakie spełnia olej silnikowy można wymienić:

  • minimalizowanie zużycia mechanicznego
  • smarowanie podzespołów które ze sobą współpracują
  • redukcja tarcia pomiędzy pracującymi tłokami, a cylindrami
  • oczyszczanie i chłodzenie silnika
  • tłumienie drgań powstających podczas pracy silnika
  • ochrona antykorozyjna

Kiedy powinienem wymienić olej w swoim samochodzie?

Częstotliwość wymiany oleju silnikowego ma wpływ na trwałość jednostki napędowej, poziom jej awaryjności, zużycia paliwa i trwałości całego sprzętu oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia emocji pod nazwą frustracja i złość. Terminowa wymiana oleju pozwala zapobiegać osadzaniu się nagaru, który jest zmorą nowoczesnych silników benzynowych.

Trzeba również pamiętać, aby utrzymać odpowiedni poziom oleju silnikowego żeby zwiększyć żywotność wielu elementów takich jak turbina czy napęd rozrządu.

Wymiana oleju i filtrów – samemu czy w warsztacie?

W Internecie znajdziemy wiele wskazówek i poradników, jak samemu wymienić olej i filtry w samochodzie. Czynność ta z pozoru wydaje się mało skomplikowana i oszczędna, ale każdy nawet najmniejszy błąd w trakcie wymiany może wiązać się z poważnym uszkodzeniem silnika. Dobry serwis samochodowy zapewni nam profesjonalną i dokładnie wykonaną usługę jaką jest szybka wymian oleju, której koszt z pewnością nie nadwyręży naszego budżetu.

Ile kosztuje wymiana oleju w samochodzie osobowym?

Cena wymiany oleju w samochodzie osobowym może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak rodzaj samochodu, rodzaj oleju oraz ewentualne dodatkowe usługi, takie jak wymiana filtra oleju lub innych elementów.

Ogólnie rzecz biorąc, wymiana oleju w samochodzie osobowym może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, w zależności od tych czynników.

Zawsze warto pamiętać, że dobra jakość oleju i regularna jego wymiana są ważne dla prawidłowego działania samochodu i mogą pomóc zapobiec awariom i uszkodzeniom silnika. Dlatego warto wybierać sprawdzone marki oleju i regularnie sprawdzać poziom oleju w samochodzie.