Xserwis.pl / Usługi / Wymiana tarcz i klocków hamulcowych

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych

Wymiana tarcz i klocków hamulcowy oś przednia/tylna.

Podczas obsługi układu hamulcowego nie ograniczamy się tylko do wymiany elementów. Zdejmujemy i czyścimy zarówno jarzma jak i prowadnice w których wymieniamy smar.

Tak wykonana wymiana zapewnia dłuższą żywotność podzespołów układu hamulcowego jak i ich bezawaryjną prace (piszczenie czy blokowanie się klocka hamulcowego w jarzmie).

Należy pamiętać, że stan klocków i tarcz hamulcowych bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo. Coraz częściej zdarza się, że Klienci zjeżdżają klocki hamulcowe do samego końca i przyjeżdżają do naszego warsztatu samochodowego na ich wymianę, ale niestety jest już za późno. Do wymiany kwalifikują się nie tylko klocki hamulcowe, ale także tarcze hamulcowe, gdyż zużyty klocek hamulcowy doprowadził do porysowania i zniszczenia tarcz hamulcowych.

Dlatego warto regularnie serwisować swoje auto, bo zauważona i wyeliminowana na wczesnym etapie usterka, nie doprowadza do uszkodzenia kolejnych elementów układu i zdecydowanie obniża koszt jej usunięcia.

Dlaczego trzeba pamiętać o wymianie tarcz i klocków hamulcowych?

Wymiana tarcz hamulcowych oraz klocków hamulcowych jest niezwykle istotna dla prawidłowego działania układu hamulcowego. Ten z kolei ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo w podróży.

Zużyte elementy układu hamulcowego zwiększają ryzyko wypadku w razie wystąpienia nagłej sytuacji. Kierowca może nie być w stanie w porę zahamować lub dostatecznie wytracić prędkość. To z kolei negatywnie wpływa na bezpieczeństwo nie tylko osób podróżujących niesprawnym technicznie autem, ale także i innych.

Dlatego tak istotne jest, by wszyscy kierowcy odpowiedzialnie podchodzili do zagadnienia stanu technicznego pojazdu. Należy w porę dokonywać niezbędnych czynności serwisowych, w tym wymiany tarcz i klocków hamulcowych.