Xserwis.pl / Usługi / Naprawa skrzyń biegów

Naprawa skrzyń biegów

Nasi pracownicy z XSerwis mają wieloletnie doświadczenie, są wykwalifikowanymi oraz sprawdzonymi specjalistami na bydgoskim rynku. Specjalizujemy się w naprawach wszystkich rodzajów skrzyń biegów: DSG, MULTITRONIC, TIPTRONIC. Naprawy automatycznych skrzyń biegów, naprawy manualnych skrzyń biegów to żaden problem poradzimy sobie z każdą skrzynią biegów. Do każdego zlecenia podchodzimy z należytą starannością i odpowiednimi do tego narzędziami jak i zestawami naprawczymi.

Cenimy sobie jakość wykonywanych przez naszych pracowników usług. W większości przypadków podczas wykonywanej usługi wymieniamy również sprzęgło, aby klienci byli jak najbardziej zadowoleni już po wykonanej przez nas usłudze. W ramach naszej oferty napraw automatycznych i manualnych skrzyń biegów wchodzą takie usługi jak: serwis i bieżąca obsługa, kapitalne remonty, regeneracja lub naprawa sterowników hydraulicznych oraz elektronicznych, diagnostyka i regulacja skrzyni biegów.

Jakie objawy zwiastują awarię skrzyni biegów?

Prawidłowo działająca skrzynia biegów pracuje bezgłośnie, a biegi zmieniają się bez oporu. Jeśli w trakcie eksploatacji pojazdu pojawi się którykolwiek z poniższych objawów, można być pewnym, że coś złego dzieje się ze skrzynią.

  • skrzynia biegów zaczyna być słyszalna
  • pojawiły się wycieki oleju
  • nie można wrzucić jednego lub kilku biegów
  • wbijanie biegów stało się trudne

W momencie pojawienia się jakiegokolwiek problemu z przekładnią, zapraszamy do nas na diagnostykę i wycenę takiej naprawy. Warto podkreślić, że dalsza jazda z najdrobniejszą nawet usterką może doprowadzić do całkowitego rozpadu skrzyni biegów.

Najczęstsze usterki skrzyń biegów

Prawidłowo używana automatyczna skrzynia biegów jest bardzo trwała, ale ze względu na jej budowę i większą złożoność elementów niż w manualnej skrzyni biegów jest bardziej podatna na usterki. Naprawa skrzyni biegów w większości przypadkach jest konieczna ze względu na wady konstrukcyjne lub przez stary czy źle dobrany olej lub też jego brak oraz duży przebieg samej skrzyni biegów.

Najczęstszą awarią automatycznej skrzyni biegów jest uszkodzenie mechaniczne powstałe podczas jazdy, uszkodzenie elementów gumowych czyli uszczelnień, które powodują wyciek oleju, a zarazem spadek ciśnienia w całym układzie co następnie prowadzi do spalenia tarcz cieplnych. Częstym uszkodzeniem ulegają również sterowniki hydrauliczne ze względu na zanieczyszczenia krążące w obiegu hydrauliki.

Jak wykonać przegląd automatycznej skrzyni biegów?

Najprostszym sposobem jest zgłoszenie się do naszego serwisu i umówić się na wykonanie takiej usługi. Sprawdzenie skrzyni biegów rozpoczyna się od jej diagnostyki która, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, może z dużą dokładnością wskazać stopień i rodzaj usterki jaka występuje, oraz zapobiec powstawaniu nowych w przyszłości.

Automatyczne skrzynie biegów sprawdzane są pod kątem pracy podzespołów, które się w niej znajdują. Sprawdzane są również w różnych warunkach. Daje to pewność, że skrzynia biegów dobrze pracuje nie tylko na prostej drodze i przy małych obciążeniach, ale również na trudniejszym terenie i przy wysokiej pracy i obciążeniu.

Wewnętrzny mechanizm skrzyni biegów

Wnętrze skrzyni biegów, jak można zauważyć, jest to bardzo skomplikowany układ mechanicznych o który trzeba zadbać, aby służył nam przez lata.

Wizualizacja układu skrzyni biegów

Wizualizacja wnętrza skrzyni biegów, które jak widać na pierwszy rzut oka nie jest w cale takie proste do zrozumienia.